/Files/images/Без названия.jpg Гурток "Основи журналістики" /Files/images/022_yuniy_zhurnalist.png

Керівник гуртка : Білецька Наталія Вікторівна

/Files/images/00b.jpg

Гурток «Основи журналістики» є однією з форм навчання вихованців, а заняття журналістикою вирішує одне з головних завдань виховання - формування соціально активної особистості. Для цього необхідно організувати цікаву за змістом творчу діяльність, що враховує здібності і захоплення дітей. На заняттях багато уваги приділяється не лише письмовій, але й усній мові, формуються уміння міркувати, висловлювати свою думку, аналізувати явища, вступати в діалог.


/Files/images/images (5).jpg

Журналістика відкриває широкі можливості для використання наочних знань, умінь і навичок. Наприклад, створення замітки на певну тему вимагає знань певної області, передбачає широку ерудицію. Оформлення газети потребує володіння художнім смаком, образною уявою, навичками фотопубліцистики і дизайну. Особливістю методики проведення занять в гуртку є об’єднання теоретичної і практичної частин, різноманітні форми роботи з вихованцями: лекції, бесіди, зустрічі з цікавими людьми, огляди, екскурсії, рольові та ділові ігри, прес-конференції тощо. На заняттях переважає діяльнісний підхід: діти аналізують запропоновані матеріали, створюють роботи на задані теми і жанри, збирають і систематизують матеріали, редагують тексти, ведуть робочі щоденники, блокноти, записники. Велике значення для формування самостійності дітей має залучення їх до роботи з довідковою літературою.

Діти мають можливість виконувати практичні завдання, беручи участь у підготовці та випуску газети. /Files/images/1509962904.jpg

- Газета – найкраще місце, де будь-хто, не зважаючи на те, чи тяжіє він до точних, природничих, чи філологічних наук, може знайти для себе місце для самовираження. Не секрет, що до театральних гуртків йдуть діти, які не бояться осуду, розкуті, публічні, те саме стосується і гуртків співу, танців, літературних. Проте бажання виразити себе, свої думки, дуже часто відчувають ті діти, які не полюбляють публічних виступів, які інколи навіть бояться виступати і тишком-нишком, по далі від очей друзів, керівників, батьків, пишуть вірші, складають оповідання, або просто ведуть блоги чи описують те, що бачать. Вони, можливо, ніколи так і не піднімуться на сцену, аби продекламувати свої надбання, і саме тут у нагоді стає шкільна газета. Це місце, де кожен може мати безліч читачів не виходячи зі шкільного кабінету.
Саме для цього і створений гурток журналістської майстерності. Це місце, де всі охочі навчаться розрізняти журналістські жанри, види журналістики, навчаться правильно висловлювати свої думки та мислити не стандартно, вміти у буденному побачити надзвичайне, з загального виокремити родзинку. Окрім цього, під час занять діти вчаться висловлювати свою думку з різних питань не залежно від того наскільки вона подобається вчителеві чи іншим.

Це свобода слова.. /Files/images/images.png


Усім, хто в майбутньому бажає стати журналістом, наш гурток допоможе зробити перші кроки до здійснення мрії, «відчути смак» журналістської праці, дізнатися про роботу журналіста із власного досвіду. Адже діти вчаться спілкуватися, удосконалюють свої знання з української мови, знайомляться з основними інформаційними жанрами (замітка, інтерв’ю, репортаж), вчаться застосовувати теоретичні знання на практиці, брати інтерв’ю, аналізувати і доносити до читача отриману інформацію.

Журналістика майбутнього набуває нове обличчя, а сучасний інформаційний простір диктує нові правила.

В шаленому ритмі пошуку і підготовки інформації, роботодавці все частіше шукають журналіста-універсала, здатного замінити цілу команду./Files/images/images (7).jpg

Кiлькiсть переглядiв: 82

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.